2021/2/25  |  ۱۳۹۹/۱۲/۷

حمل خودرو

واگنهای حمل خودرو با ظرفیت 10 الی 12 خودرو ( با توجه به ابعاد خودرو ) در حال حاضر در مسیر تهران به مشهد، و اهواز راه‌اندازی شده است. مسافران محترم می توانند بلیت این واگن‌ها را با روشی مشابه پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از طریق شبكه رایانه‌ای فروش بلیت تهیه نمایند.
    بهای بلیت حمل خودرو با واگن ویژه یكسره از تهران به مشهد و  اهواز 450هزار ریال می باشد. فراموش نكنید خودرو باید حداقل سه ساعت قبل از حركت قطار برای حمل به انبار توشه‌ی ایستگاه مبدأ تحویل شود. (بهای بلیت برگشت معادل بهای بلیت رفت می‌باشد)
 
•  استرداد بلیت حمل خودرو
1. استرداد 90 درصد بهای بلیت تا ساعت 12روز قبل از حركت
2. استرداد 70 درصد بهای بلیت از ساعت 12روزقبل از حركت تا 3 ساعت مانده به حركت
3.استرداد 50 درصد بهای بلیت از 3ساعت مانده به حركت تا زمان حركت بلیت پس از بارگیری خودرو و یا حركت قطار استرداد نمی‌شود. توجه: خودرو باید 3 ساعت قبل از حركت قطار تحویل داده شود.
"درصورت مفقود شدن بلیت حمل خودرو طبق مقررات بلیت المثنی صادر می‌شود."
 
•  یادآوری‌های مهم حمل خودرو
1- پذیرش خودرو برای اعزام از مبدأ حركت از 8 صبح تا حداكثر 3 ساعت مانده به حركت قطار می باشد.
2- هنگام تهیه‌ی بلیت برای مسیرهای بلند(مانند مشهد- اهواز) پیش بینی زمانی لازم برای تأخیرهای احتمالی، تخلیه‌ی واگن و بارگیری مجدد آن در ایستگاه واسط (تهران) و رعایت بند 1 صورت گیرد.
3- خودرو هنگام تحویل به انبار  باید دارای موجودی بنزین مطابق با حداكثر یك چهارم ظرفیت باك خودرو باشد.
4- برای رعایت ایمنی خودروها، سر باتری در مبدأ جدا و در مقصد مجدداً نصب می‌شود.
5- امكان حمل خودرو با ارتفاع بیش از 158 سانتی متر وجود ندارد. ضمناً این محدودیت شامل خودروهایی مانند پاترول، پاجیرو، جیپ و  همچنین خودروهایی با اكسل پهن نیز، مانندبیوك و شورلت های آمریكایی  و... می‌باشد.
6- وجود هر گونه وسائل و بار اضافی در داخل خودرو به مثابه بار توشه تلقی و برابر مقررات اقدام خواهد شد.  
7- برای رفع مشكلات در مقصد، قبل از بارگیری كلیه‌ی نواقص یا آسیب دیدگی قبلی خودرو و كسری لوازم به مسؤولان اعزام اظهار شود.
8- به محض اطلاع از ورود خودرو به مقصد نسبت به ترخیص و تحویل خودرو با در دست داشتن مدارك مثبته (كارت ماشین ، كارت شناسایی معتبر) اقدام در غیر این صورت بعد از 24 ساعت اولیه تا 6 روز ،روزانه 15000ریال و از روز هفتم به بعد روزانه 30000ریال بابت حق توقف و هزینه انبارداری محاسبه و دریافت خواهد شد.
9- برای تحویل خودرو كارت شناسایی یا شناسنامه خودرو معتبر و منطبق با مندرجات در بلیت ضرورت دارد وخودرو به كسی تحویل خواهد شد كه بلیت حمل خودرو به نام او صادر شده است. و از تحویل خودرو به افراد غیر و بدون مدارك مثبته خودداری خواهد شد .
10- در صورت تأخیر در تحویل خودرو در مقصد تا 24 ساعت تاخیر در تحویل خودرو 50درصد كرایه برگشت داده می‌شود و در صورت عدم تحویل خودرو در مقصد 100درصد كرایه برگشت داده می‌شود.
10- برای دریافت خسارت تاخیر متقاضیان محترم می‌توانند با به همراه داشتن اصل لاشه بلیت و كارت شناسایی معتبر با مراجعه به آژانس‌های سراسر كشور نسبت به دریافت خسارت اقدام كنند.
11- درصورت مفقود شدن بلیت حمل خودرو طبق مقررات بلیت المثنی صادر می‌شود.
12- اطلاعات مورد نیاز حمل خودرو با قطار اعم از: تاریخ و ساعت حركت ، شماره قطار ، زمان و شرایط تحویل خودرو و... جهت اطلاع آنها برروی برگه بلیت حمل خودرو درج می‌شود

 

اخبار سفیر

پیشنهاد ما